Prismatic

 

Nowoczesne okno, które w swojej smukłej formie, wysokiej funkcjonalności i zaawansowanych technologiach, oferuje użytkownikom perspektywę wielu korzyści. PRISMATIC to produkt najwyższej jakości zapewniający więcej ciepła, wyjątkowy design i wysokie właściwości ekologiczne. Autorski system 76 mm to optymalny wybór dla wymagających technicznie i doceniających wizualnie.

- Autorski modernistyczny design profilu skrzydła.
- Pięciokomorowy profil klasy A o głębokości zabudowy 76 mm (rama), 80 mm (skrzydło).
- Oryginalny wewnętrzny układ komór w profilu nadaje mu dużą stabilność.
- Środkowa uszczelka w ramie podwyższa izolacyjność cieplną i akustyczną.


Szyba

Szyby w oknach OKNOPLAST pokryte są nowoczesnymi powłokami niskoemisyjnymi, które zwiększają izolację cieplną w pomieszczeniach. W pakietach o zwiększonej wytrzymałości na rozbicie wykorzystywane jest szkło hartowane. Własna produkcja pakietów szybowych oraz zastosowanie nowoczesnych skanerów pozwala na lepszą kontrolę materiałów i likwidację nawet najmniejszych wad lub zabrudzeń szkła.

Niewidoczne zawiasy Winkhaus ProLight Select
Okucie pozwala na łatwiejszą obsługę skrzydła oraz daje większe bezpieczeństwo przed niekontrolowanym jego zamknięciem. Unikatowe opatentowane rozwiązanie „SAFE LOCATION” - system specjalnie zaprojektowanych elementów okucia - odpowiada za prawidłową pozycję skrzydła w oknie. Dodatkowa wielostopniowa regulacja uchyłu sterowana klamką umożliwiajeszcze bardzie komfortowe użytkowanieokna


Uszczelki

Uszczelki OKNOPLAST dostępne są w kolorach dopasowanych do koloru okleiny: szare, brązowe oraz czarne. Mają wysoką odporność na warunki atmosferyczne: wilgotność, parę wodną oraz promieniowanie UV.


Współczynnik przenikania ciepła

Istnieje możliwość zastosowania w oknie Prismatic szyb dwukomorowych o współczynniku Ug=0,5W/m2K. Dzięki takiemu rozwiązaniu, okno Prismatic można zaliczyć do segmentu okien energooszczędnych (Uw na poziomie 0,8 W/m2K).


Izolacyjność akustyczna

Rw (dB) = 34 dB.


Klamka

Klamka dESIGN+ dostępna wyłącznie w OKNOPLAST.

 

Specyfikacja

- Sześciokomorowy profil klasy A ze ścianką o grubości 3mm, o głębokości zabudowy 70 mm
- Pakiet szybowy Ug = 1,0 W/m2K
- Dwukomorowe pakiety szybowe Ug=0,5W/m2K
- Współczynnik Uw=0,8 W/m2K
- Możliwość zastosowania kolorowej ciepłej ramki Warmatec
- Listwa podparapetowa z uszczelką
- Współczynnik Rw (dB) = 33 (-1, -4)
- Zaczepy antywyważeniowe SafetyPlus przykręcone do stali zamkniętej w ramie
- Niewidoczne zawiasy Winkhaus Prolight Select
- Zbrojenie skrzydła o grubości do 1,75mm
- 7letnia gwarancja
- Mikrowentylacja
- Blokada uchyłu
- Możliwość zastosowania niskiego progu win-step


Autorski, smuklejszy, bardziej elegancki profil, z jedynym w Polsce, węższym o 33%, ruchomym słupkiem z symetrycznie umieszczoną klamką. Większa powierzchnia szyb, w porównaniu do tradycyjnych profili, pozwala na mniejsze zużycie energii na ogrzanie pomieszczenia dzięki większej ilości ciepła wpadającego przez szybę.

 

Dostępne kolory: