Salon Rekomendowany

Rolety Siedlce, Sokołów Podlaski

 


 

BUBENDORFF - Roleta zewnętrzna z funkcją żaluzji MONO ID3


Możliwości tradycyjnych rolet zewnętrznych ograniczają się do całkowitego lub częściowego zasłonięcia okna. Zewnętrzne rolety elektryczne MONO ID3 firmy BUBENDORFF są wyposażone w ruchome lamele (ruchome pióra). Łączą tym samym funkcje, które wyróżniają rolety z blokadą antywłamaniową oraz żaluzje zewnętrzne fasadowe. Jest to jedyne tego typu rozwiązanie dostępne na polskim rynku, którego cena jest znacznie niższa niż zastosowanie skomplikowanych systemów alarmowych. Rolety okienne zewnętrzne, które mają funkcje antywłamaniowe, stanowią dodatkowe zabezpieczenie budynku przed dostaniem się do środka niepowołanych osób.

Unikalna konstrukcja rolety umożliwia otwarcie lameli na podobnych zasadach jak żaluzje fasadowe czy osłony okienne typu shutters. Regulując dostęp światła dziennego do pomieszczeń, uzyskujemy optymalne nasłonecznienie. Ruchome pióra dają możliwość ochrony domowej prywatności, zachowując jednocześnie dostęp do widoku na zewnątrz niemal tak jak ma to miejsce w przypadku żaluzji. Dodatkowo, aby zapewnić większy poziom ochrony, rolety z blokadą antywłamaniową są wyposażone w mechanizm, który utrudnia przedostanie się osób niepożądanych do wnętrza budynku. Dodatkowym atutem oferowanego rozwiązania jest fakt, iż MONO ID3 są dostępne również jako rolety zewnętrzne natynkowe, które możemy zainstalować w dowolnym momencie eksploatacji nieruchomości, bez konieczności wymiany elewacji. Przy zastosowaniu napędów solarnych, które nie wymagają obecnie żadnej dopłaty, nie ma potrzeby doprowadzania żadnych kabli.

Rolety zewnętrzne z funkcją żaluzji– MONO ID3 to unikalne rozwiązanie generujące oszczędności w ogrzewaniu i schładzaniu domu, poprawiające jednocześnie bezpieczeństwo i komfort mieszkańców.
Tego rodzaju rolety okienne zewnętrzne ze względu na swoją budowę, a także wykonanie z materiałów najwyższej jakości są doskonałą inwestycją na długie lata. To jedno z najlepszych rozwiązań dostępnych obecnie na rynku.

Rolety napędzane silnikami Bubendorff w wersji hybrydowej (230V)  umożliwiają 10-krotne podniesienie/opuszczenie rolety po zaniku prądu.

Napęd solarny, to silnik, który jest całkowicie niezależny od prądu.  Ma wbudowana baterię, ładowaną przez ogniwo fotowoltaiczne w ciągu dnia (nawet w pochmurny dzień).

 

 


 

Rolety firmy Anwis

 

ŻALUZJE POZIOME

Zasłony okienne składające się z poziomych listew (lameli), zwane żaluzjami poziomymi lub weneckimi, to najbardziej uniwersalne osłony wewnętrzne. Możliwość podnoszenia i regulowania kąta nachylenia lameli służy dowolnemu dawkowaniu dopływu naturalnego oświetlenia do wnętrza. Żaluzje weneckie chronią też pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem oraz umożliwiają swobodną cyrkulację powietrza. Pozwalają również ukryć wnętrze przed obserwatorami z zewnątrz bez konieczności zmniejszenia ilości oświetlenia oraz całkowicie lub częściowo zaciemniać okno.

Żaluzja pozioma zbudowana jest z następujących elementów:

- poziomych lameli (listewek),
- rynny górnej z mechanizmem sterującym,
- rynny dolnej.

Dodatkowo żaluzje te wyposażone mogą być w prowadnice pionowe lub linki /tzw. prowadzenie żyłkowe/ – szczególnie polecane w oknach dachowych i uchylnych. Ze względu na funkcje i różnice w konstrukcji wyróżniamy żaluzje: międzyszybowe, nawierzchniowe, dachowe i zespolone – do wszystkich rodzajów okien i wnętrz. Żaluzje poziome mogą być sterowane ręcznie (sznurek, łańcuszek lub korba, która polecana jest zwłaszcza przy żaluzjach o dużych gabarytach), a także elektrycznie (prąd stały lub zmienny z możliwością sterowania pilotem lub komputerem). Najczęściej oferowane są żaluzje wewnętrzne o następujących szerokościach lameli: a) aluminiowe – 16 mm, 25 mm (w tym perforowane), 35 mm i 50 mm b) drewniane bambusowe i drewnopodobne – 25 mm i 50 mm.

 

 

Dzień/Noc

Mado

Pilan

Maty Rolowane

Maty Rzymskie

Roleta Wolnowisząca

 

Firma Anwis istnieje na rynku od 1979 roku i należy do czołówki europejskich producentów przesłon okiennych oraz komponentów używanych do ich produkcji. Obecnie przesłony pełnią nie tylko funkcję zaciemniającą pomieszczenia , ale stają się jednym z głównych elementów aranżacji wnętrza. Coraz częściej odchodzimy od tradycyjnych rozwiązań tj firanek , zasłon poszukując innowacyjnych sposobów wystroju okien. Takie możliwości daje nam Anwis. Dbałość o funkcjonalność , szerokie wzornictwo i różnorodne materiały to niewątpliwie atuty tej firmy.Jej oferta obejmuje kilkanaście grup produktowych przesłon okiennych w systemach wewnętrznych i zewnętrznych:

1.Osłony wewnętrzne:

 • żaluzje poziome drewniane ( szerokość lameli 25mm I 50 mm )

 • żaluzje poziome aluminiowe

 • żaluzje plisowane ( plisy – jako jedyne mają zastosowanie do okien o nietypowych kształtach )

 • rolety materiałowe ( w kasetach lub na wałku )

 • maty i zasłony ( np.rolety rzymskie )

 • żaluzje pionowe ( verticale )

 • zasłony panelowe( PANEL TRUCK )

2.Osłony zewnętrzne

 • rolety zewnętrzne

 • żaluzje fasadowe

 • markizy

 • kraty rolowane

 • moskitiery ( ramkowe , rolowane , drzwiowe otwierane )

Niemożliwe jest zaprezentowanie w kilku zdaniach oferty Anwis.Naszym celem jest jedynie przybliżenie możliwości aranżacyjnych jakie dają nam produkty tej firmy.Jesteśmy przekonani że każdy klient , nawet najbardziej wymagający znajdzie coś dla siebie zarówno do wnętrza klasycznego jak i do pomieszczeń nowoczesnych. Więcej na www.anwis.pl